Aşk-ı Bucak’tan Davrazspor Açıklaması

Aşk-ı Bucak’tan Davrazspor Açıklaması

BAL 3. hafta mücadeleside 8 Ekim Pazar Günü Bucak İlçe Stadında oynanılacak olan Oğuzhanspor – Isparta  Davrazspor maçı öncesinde takımyöneticilerinin ve taraftar grubu temsilcilerinin katıldığı bir toplantı yapıldı. Bucak Pehlivan Park’ta yenen yemek sonrasında her iki takımın yöneticilerinden açıklama geldi.

Isparta Davrazspor kulüp başkanı Mustafa Özaydın  “Bu tür gerginlikleri ortadan kaldırmak üzere toplandık.Bizi bugün çok güzel karşıladılar. Eminim hafta sonu oynanacak maç öncesinde de yine aynı şekilde karşılanacağız.Geçen sene yaşananların ortadan kaldırmak için burdayız. Bundan sonra bu tür gerginlikler yaşanmaması için burdayız” dedi.

Başkanımız Hüseyin Çetiner: “Bu tatsız olayların artık üstünü kapatmak yeni bir sayfa açmak istiyoruz. Isparta bizim kardeş şehrimizdir. Eminim bundan sonra bu tür olaylar yaşanmayacaktır. İnşallah bu hafta sonu da güzel bir şekilde el ele kol kola maçımızı izleriz” dedi.

Taraftar grubu temsilcileri de sahalarda yaşanan bu tür olaylarının tekrarlanmasını istemediklerini, sporun dostluk, kardeşlik olduğunu söylediler.

Aşk-ı Bucak’tan Açıklama

Toplantı sonrası  Aşk-ı Bucak Taraftar Gurubu sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada şöyle denildi:

Bugün Isparta Davrazspor ve Takımımız arasındaki gerginliğe son vermek amacıyla Kulüp başkanımız ve yöneticilerimiz Isparta Davrazspor başkanı, yöneticileri ve iki takımın da taraftar grubu temsilcilerini bir yemeğe davet etmişlerdir.Davet edilen herkesin icabet ettiği yemekte şampiyonluk yarışının verdiği hararetten dolayı iki taraf arasında yaşanan sürtüşme ve kavgaların son bulması konusunda hemfikir olunmuştur. Ayrıca 32 Gençlik taraftar grubu başkanı ve Isparta Davrazspor başkanı stadımıza verilen kontenjan kadar seyirci getireceği ve gerginlik yaşanmayacağı sözünü vermiş ve bizde bu kurallara uyulup insan gibi gelinip gidildiği takdirde insan gibi davranacağımızın sözünü verdik.”

Son olarak Isparta Davrazspor yönetimi de konuyla alakalı bir açıklama yaptı. Sosyal medyadan yapılan açıklamada:

“Bucaklı yöneticilerin kulüp başkanımızı ve yöneticilerimizi aradaki gerginliği bitirmek adına Bucak’a davet etmesi üzerine Başkanımız bazı yöneticilerimiz ve taraftar temsilcileri Bucak da bir araya geldi.İki taraftar grubu temsilcilerinin de katıldığı toplantıda iki kulüp arasındaki gerginliğin sona ermesi konusunda fikir birliğine varıldı.

Ayrıca kontenjan nedeniyle hafta sonu oynanacak Bucak-Isparta Davrazspor maçına 125 Isparta Davrazspor taraftarının alınacağı belirtildi.” denildi.

Pazar günü oynanılacak olan karşılaşmada takımıza başarılar diler, olaysız bir maç olmasını temenni ederiz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir