Gölhisarlı Gençler ve Pankartları

Gölhisarlı Gençler ve Pankartları

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 14. haftada 14 Ocak Pazar günü Gölhisarspor kendi evinde temsilcimiz Oğuzhanspor’u konuk etti. Karşılaşma 4-0 Oğuzhanspor üstünlüğü ile sonuçlandı.

Karşılaşma sonrası GÖLHİSARLI GENÇLER taraftar grubu facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Bugün oynanan Bucak Spor maçında yapılan koreografi ve pankartla ilgili bazı sıkıntılar olmuştur. Bu karara karşı bizde bu sezon tribünden çekilme kararı aldık. Maçlara artık münferit olarak gideceğiz” denilmiştir.

Bu açıklama henüz sıcaklığını yitirmeden Gölhisar Belediyespor Başkanı Hamit ÖNCÜ’den bir açıklama geldi. Hamit Başkan “14 Ocak 2018 pazar günü oynanan BAL Ligi 7. Gurup ikinci yarı ilk karşılaşmasında yaşanan “ pankart krizi” ile ilgili bir basın açıklamasında bulunarak; olayı kınadıklarını, pankartın içeriğini tasvip etmediklerini sayın valimiz ve milletvekillerine karşı yapılan bu saygısızlığı kabul etmediklerini, geçmişte Gölhisarspor için yapılan destek ve yatırımları gazete arşivleriyle cevapladı.  (Kaynak: NNC Haber)

Peki o pankartta Gölhisarlı Gençler ne diyordu?

VALİYLE, VEKİLLE, PARAYLA DEĞİL
YÜREĞİMİZLE, BİLEĞİMİZLE,
ŞEREFİMİZLE AYAKTAYIZ

gölhisarlı gençler

Sayın Başkan Hamit Öncü’nün belirttiği destek ve yatırımlar ile ilgili gazete arşivlerine baktığımız zaman;
Gölhisar Gündem gazetesinin 06.03.2017 tarihli haberinde
“Konuyla ilgili açıklamada bulunan Milletvekili PETEK, ”Futbolda gururumuz Gölhisarspor ‘un giderlerine ve bütçesine katkı sağlamak amacıyla, takipçisi olduğum Spor Toto Teşkilat Başkanlığına yapmış olduğumuz yardım başvurusunda Spor Toto Teşkilat Başkanlığından 25.000,00 TL (25 Bin TL) yardım yapılması onaylanmıştır…”

Yine aynı gazetenin 07.06.2017 tarihli haberinde
“… Bu sebeple Spor İl Müdürlüğümüz ile koordineli çalışarak Gölhisar İlçe Futbol sahamızın sentetik çim sahaya dönüştürülmesi, ayrıca Tribün ve Soyunma odalarının bakım-onarımı için Spor Toto Teşkilat Başkanımız Sayın Mehmet Muharrem KASAPOĞLU ile bizzat görüşerek Spor Toto Başkanlığından ihtiyaç duyulan 1.800.000,00 TL ödeneği,  resmi olarak talepte bulunduk. Spor Toto Başkanımız Mehmet Muharrem KASAPOĞLU ile birlikte, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ’ı arayarak talebimizi Sayın Bakanımıza ilettik. Önümüzdeki hafta içinde Sayın Bakanımızdan bu konu ile ilgili randevumuzu aldık…”

Başkanın açıklamasından sonra Gölhisarlı Gençler tribünden çekilme kararı aldıkları paylaşımı facebook hesaplarından kaldırdılar.

Yapılan bunca destek ve yatırımdan sonra Sayın Valimiz Şerif Yılmaz ve Milletvekilimiz Reşat Petek kast edilerek böyle bir pankart açmanın amacı nedir?
Bu pankart hazırlanırken hangi uçucu maddeler alınmıştır?
Gölhisarlı Gençler yaptıkları paylaşımı neden kaldırdılar?
Gölhisarlı Gençler önümüzdeki maçlarda tribündeki yerlerini alacaklar mı?
Akıllardaki soru işaretlerinin kalkması için Gölhisarlı Gençler’den bir açıklama gelecek mi?  

 

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir