Oğuzhanspor Gölhisarspor ile Yenişemedi

Oğuzhanspor Gölhisarspor ile Yenişemedi

Süper Toto Bal ligi ilk hafta karşılaşmasında temsilcimiz Bucak Belediyesi Oğuzhanspor Gölhisarspor ile Bucak İlçe Stadında karşı karşıya geldi. 24 Eylül Pazar günü saat 15:00’te başlayan karşılaşmada Oğuzhanspor Gölhisarspor ile yenişemedi.

İlk yarıda her iki takim da temkinli bir oyun ortaya koydu. Gölhisarspor’un serbest vuruş sonucu direkten dönen top haricinde etkili bir pozisyon olmadı. İkinci yarıya 3 puan için çıkan taraflar zaman zaman pozisyon bulsa da gole çeviremedi ve karşılaşma 0:0 beraberlikle sonuçlandı. İki takım da birer puanı hanesine yazdırdı.

Oğuzhanspor Şampiyonluk Kupasını Aldı 

Oğuzhanspor Gölhisarspor maçı öncesinde 2016-2017 sezonu şampiyonluk kupasını aldı.

Grubumuzda Alınan Diğer Sonuçlar Şöyle:
Kepez Belediyespor 1 – 2 Isparta Davrazspor
Serik Belediyespor 4 – 2 Mut İdman Yurdu
Anamur Belediyespor 1 – 2 Medcem Silifke
Karaman Belediyespor 2 -1 Manavgat Belediyespor
Ereğlispor 1 – 2 Sarayönü Belediyespor
Akşehirspor 0 – 0 Manavgatspor

Maç Sonrası Olaylar

Karşılaşma sonrası Gölhisarsporlu oyuncuları taşıyan otobüs Kızılkaya yakınlarında taşlı saldırıya uğradı. Saldırı sonrası yaralanan oyuncular Korkuteli Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken olayla ilgili olarak Oğuzhanspor yönetiminden ve taraftar grubundan açıklamalar geldi.

Oğuzhanspor Yönetimi resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada “Bugün İlimizin diğer temsilcisi Gölhisarspor ile yaptığımız maçın ardından Kızılkaya Beldesi yakınlarında meydana gelen olayda kendini bilmez birkaç kişinin kardeş kulübümüz Gölhisarspor takım otobüse saldırısını kınıyoruz.Bizim taraftarımız olmayan bu kendini bilmezlerin bir an önce yakalanarak cezalarını çekmeleri arzumuzdur. Tüm Gölhisar camiasına ve Gölhisarspor taraftarlarına geçmiş olsun dileklerimizi sunar, kardeş iki kulübümüzün arasını bozmaya çalışanların kötü emellerine alet olmayacağımızı bildiririz...” dedi.

Aşk-ı Bucak Taraftar Grubu resmi hesaplarından yaptığı açıklmada “Taşlama olaylarıyla ilgili Aşk-ı Bucak Taraftar grubu olarak hiç bir alakamız yoktur. Grubumuzu karalama kampanyası başlatmışlardır. Bizle ilgili değildir 3-5 kişinin yaptığı olay grubumuza yıkılamaz!” dedi.

Yaşanan tahlihsiz olayla alakalı olarak Gölhisarspor ve grubumuzda bulunan diğer takımlardan, Oğuzhanspor’umuz ve Aşk-ı Bucak Taraftar Grubu hakkında mesnetsiz iddialar ortaya atılmıştır. Yapılan açıklamalardan da anlaşılacağı üzere maç sonrası olaylarla ilgili yönetimimiz ve taraftar grubumuzun hiç bir alakası yoktur. 3-5 kişi tarafından ferdi olarak yapılan saldırının bir takıma, bir taraftar grubuna ve bir ilçeye maledilmesini etik bulmuyoruz!
Ayrıca, kendilerine Gölhisarsporlu Gençler diyen, kendini bilmez bir kaç taraftarcık tarafından facebook üzerinden yapılan “herkes hakettiğini yaşayacak” gibi ortamı germeye çalışan provokatör hareketleri şiddetle kınıyor, futbolda yerleri olmadığını belirtmek istiyoruz.
Gölhisarspor’a geçmiş olsun der, bu tarz olayların tekrar yaşanmamasını temenni ederiz.

Oğuzhanspor’umuza önümüzdeki hafta karşılaşacağımız Sarayönü Belediyespor karşılaşmasında başarılar dileriz.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Oğuzhanspor Gölhisarspor ile Yenişemedi” için 2 yorum

  1. Gölhisar takımına yapılan saldırıyı nefretle kınıyorum sporun kardeşli barış oldunu unutmadan gelen takımlar ve taraftarları misafir perver bir şekilde ugurlamanız temen nisiyle 32 gençlik üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir