Oğuzhanspor Yönetiminden Hakem Açiklaması

Oğuzhanspor Yönetiminden Hakem Açıklaması 

Bucak Belediye Oğuzhanspor Yönetim Kurulu Pazar günü oynan, 3 penaltı ve 1 kırmızı kartın çıktığı Sarayönü Belediyespor maçının hakemi Aydoğan KAÇMAZ ile ilgili resmi sosyal medya hesaplarından açıklamada bulundu.

Yönetim kurulumuz açıklamasında şöyle dedi:

Kulübümüzün dün oynadığı Sarayönü Belediyespor karşılaşmasında maçın hakemi Aydoğan Kaçmaz tarafından 2 penaltı kararı verilmiş, kalecimiz İbrahim Baş kırmızı kartla oyundan atılmıştır. Penaltılardan biri tamamen yanlış bir karar iken, ikinci penaltı da ise ceza alanı dışında yaşanan olay, penaltı diye yorumlanmış aynı zamanda kalecimize kırmızı kart gösterilmiştir. Zaten yeni kurallar gereği hem penaltı hem kırmızı kart verilemediği kural kitabında yer almaktadır. Sezonun yeni başladığı bu günlerde kulübümüze yönelik cezalandırma yöntemi hakemler tarafından uygulamaya konmuştur.
Maç sonunda maçın hakemi Aydoğan Kaçmaz, kalecimiz İbrahim Baş’ı yanına çağırarak hatalı kararlar verdiğini, haksız yere kırmızı kartla oyundan çıkardığını beyan etmiş, kendisinden özür dileyerek helallik istemiştir.
Bir maçın hakemi bu şekilde haksızlıklar yaparak bizim puan ya da puanlarımızı çalıyorsa, bundan sonraki maçlarda neler olacağı aşikardır. Bu nedenle yeni başlayan sezonda öncelikle hakemler olmak üzere tüm yetkilileri adaletli olmaya davet ediyoruz.
Kulübümüze yapılan bu tür haksız davranışları kınadığımızı belirtir, bu olayların devam etmesi halinde gerekli yaptırımlarda bulunacağımızdan kimsenin şüphe duymaması gerektiğini hatırlatırız.
Bucak Belediyesi Oğuzhanspor Kulüp Yönetimi 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir