Anamur Belediyespor’a Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz

Anamur Belediyespor’a Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz

Geçtiğimiz hafta Isparta’da oynan ve ev sahibi takımın 4-0 kazandığı Isparta Davrazspor – Anamur Belediyespor karşılaşması sonrasında bir grup kendini bilmez holigan Anamur Belediyespor aracına saldırdı. Saldırı sonucu otobüste maddi hasar meydana geldi.

Birkaç kişinin yaptığı bireysel saldırının tüm Isparta Davrazspor camiasına ve Isparta halkına maledilmemesi gerektiğinin bir kez daha altını çiziyoruz. Isparta Davrazspor yönetiminin ve taraftar gurubunun bu saldırı yapanların tespit edilmesi ve gereken cezayı çekmeleri için ellerinden geleni yapacaklarına inancımız tamdır.

Geçtiğimiz haftalarda Gölhisaspor otobüsüne yapılan çirkin saldırıyı çarşaf çarşaf yazarak olayın sorumluluğunu taraftar grubumuz Aşk-ı Bucak ve Bucak halkı üzerine atmaya çalışan basın,  bu saldırıda sessiz kaldı. Sessiz kalan basın mensuplarına ve taraftar gruplarına sesleniyoruz. Dün Gölhisarspor’a yapılan bugün Anamur Belediyespor’a yapılmıştır. Yarın sizin takımınıza yapılacaktır. Basının görevi takıma göre haber yapmak değil, tarafsız haber yapmaktır. Bu bağlamda tüm basın mensuplarını ve taraftar gruplarını göreve davet ediyoruz.

Yapılan saldırıyı kınıyor, sporda şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu kamuoyuna bildiriyoruz.

Anamur Belediyespor’a geçmiş olsun dileklerimizi iletir,  ligimizde yaşanan bu tar olayların son bulmasını temenni ederiz.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir