Aşk-ı Bucak’tan Kınama

Oğuzhanspor’umuzun taraftar grubu Aşk-ı Bucak tarihimizin en önemli karşılaşmalarından biri olan Somaspor ile oynayacağımız play off karşılaşması öncesi taraftarlarımızı bilgilendirmek amacı ile afiş tasarı yaptı ve bu afişleri şehrimizdeki bir çok iş yerine astı. Gidilen her yerde taraftar grubumuzun afiş asması için müsaade edilirken “Özay Kundura” ve “Tavuk Sevdası” ismindeki iş yerleri afişlerin camlarına asılmasına izin vermedi.

Aşk-ı Bucak konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şöyle denildi;

Maç afişimizi Dükkanına astırmayı çok gören bu memleketten para kazanan ama bu memleketin takımının afişini bile astırmayan
Özay Kundura ve Tavuk Sevdasını kınıyoruz…

Aşk-ı Bucak‘ın yaptığı açıklama toplumun her kesiminden büyük ilgi görürken yüzlerce beğeni, onlarca yorum ve paylaşım aldı.

Aşk-ı Bucak taraftar grubunu yaptıkları afiş çalışması için kutluyor, bu şehrin ekmeğini yiyip, hiç bir maddi ya da manevi zararı olmayan afişi iş yerlerine astırmayan esnaflarımızı kınıyoruz. 

Güncelleme

Tavuk Sevdası sahibi Muhsin Bey, konuyla ilgili sayfamıza açıklama bulunmuştur. Muhsin Sarıkaya açıklamasında şöyle dedi:

28 nisan 2019 da Oğuzhanspor Taraftarı Aşk-ı Bucak’ın kınama yazısına ilişkin; Tavuk Sevdası’nın sahibi olarak yeni öğrenmiş bulunmaktayım bu olayı ve kınama yazısını;
Tavuk sevdası olarak bucak Oğuzhanspor’un dev bayrağını Hacı Ömer Ağa Cami ile Köy Piliç arasına asan ilk esnaf biziz . Oğuzhanspor’a bizlerin ve tüm Bucaklı halkımızın sevgisi tartışılmaz.
Tavuk Sevdasına afiş asmaya gelen arkadaşlar kiminle görüşmüş kim astırmamış bunları bir öğrenelim ilk önce; daha sonra kınama yazısını yazsaydınız daha yerinde bir davranış olurdu.
Oğuzhanspor afişi asılma şekli şu şekilde gelişmiş elemanların anlatışına göre arkadaşlar afiş asmaya gelmişler çalışan elamanlar bizim bir şey deme yetkimiz yok iş yeri sahibine soralım denilmiş. Afişi astırmama gibi bir durum söz konusu değil bu sadece yetkimiz yok sormamız lazım demek; (astırmama anlamına gelmiyor.) Afişi asacak arkadaşlar iş-yeri sahibine sorulduktan sonra afişi astırmıyoruz denilmiş olsa eyvallah derim fakat böyle bir durum söz konusu bile değil. Lütfen hiç bir zaman bireylerin yaptıklarını topluma ve kurumlara mal etmeyelim .
Tavuk Sevdası her zaman olduğu gibi bugünde Oğuzhanspor’un yanındadır ve yanında olmaya devam edecektir.

Saygılarımla.
Muhsin Sarıkaya

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Aşk-ı Bucak’tan Kınama” için 2 yorum

 1. Yazıklar olsun bu memleketin ekmeğini yiyip memleketine hainlik yapıyorlar bu bir nevi yediği kaba pisliyor yazıklar olsun

 2. 28 nisan 2019 da Oğuzhan spor taraftarı aşkı bucağın kınama yazısına ilişkin; tavuk sevdasının sahibi olarak yeni öğrenmiş bulunmaktayım bu olayı ve kınama yazısını;
  Tavuk sevdası olarak bucak Oğuzhan sporun dev bayrağını hacı Ömer ağa cami ile köy piliç arasına asan ilk esnaf biziz . Oğuzhan spora bizlerin ve tüm bucaklı halkımızın sevgisi tartışılmaz.
  tavuk sevdasına afiş asmaya gelen arkadaşlar kiminle görüşmüş kim astırmamış bunları bi öğrenelim ilk önce; daha sonra kınama yazısını yazsaydınız daha yerinde bir davranış olurdu.
  Oğuzhan spor afişi asılma şekli şu şekilde gelişmiş elemanların anlatışına göre arkadaşlar afiş asmaya gelmişler çalışan elamanlar bizim bir şey deme yetkimiz yok iş yeri sahibine soralım denilmiş. afişi astırmama gibi bir durum söz konusu değil bu sadece yetkimiz yok sormamız lazım demek; (astırmama anlamına gelmiyor.) afişi asacak arkadaşlar iş-yeri sahibine sorulduktan sonra afişi astırmıyoruz denilmiş olsa eyvallah derim fakat böyle bir durum söz konusu bile değil. lütfen hiç bir zaman bireylerin yaptıklarını topluma ve kurumlara mal etmeyelim .
  tavuk sevdası herzaman olduğu gibi bugünde oğuzhan sporun yanındadır ve yanında olmaya devam edecektir. saygılarımla
  muhsin sarıkaya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir