Oğuzhanspor Play Off’ta Somaspor ile Eşleşti

Bölgesel Amatör Lig 7. grupta şampiyon olarak 3. lige yükselmek için play off oynamaya hak kazanan Oğuzhanspor, Somaspor ile eşleşti.

24 Nisan 2019 Çarşamba günü İstanbul Orhan Saka Amatörler Evi’nde yapılan kura çekimine kulümüzü temsilen başkanımız Ahmet DURKUT, yöneticimiz Emrah KARAGÖN, ilçemizin hayırsever iş adamlarından Mehmet CADIL, yazar Osman OKTAY ve Aşk-ı Bucak Taraftar grubu üyelerinden Bahadır İZGÜ katıldı.

Öncelikle takımların sıralaması için kura çekimi yapıldı ve 10. sırayı çektik. Daha sonra hangşi takımların oynayacağı, hangi takımlarım bay geçeceğini belirlemek üzere kura çekimi yapıldı. Bu kura çelimi sonrasında Ağrı 1970 Spor, Derince Belediyespor ve Malatya Yeşilyurt Belediyespor ilk turu bay geçen ekipler oldu.Bay çeken takimlar netşeltikten sonra küçük numaralı grup – büyük numaralı grup şeklinde eşleşmeler belirlendi. Buna göre 7. grup Şampiyon’u Oğuzhanspor, 8. grup şampiyonu Somaspor ile eşleşti. Play Off 1. tur eşleşmeleri şu şekilde oldu:

Bucak Belediye Oğuzhan Spor – Somaspor
Kelkit Belediye Hürriyet Spor  – Yozgatspor 1959 FK
68 Aksaray Belediye Spor – Akşehir spor
1877 Alemdağ Spor  – Modafen Spor

Biribiri ile eşleşen takımlar 4 ya da 5 mayıs tarihlerinden birinde tarafsız sahada tek maç eleme usulüne göre karşılaşacak ve galip gelen takım 3. Lige yükselecek.

Oğuzhanspor – Somaspor karşılaşmasının mağlup olan takımı 2. Turda ilk turun bay ekiplerinden Kocaeli temsilcisi Belediye Derince Spor ile karşılaşacak ve kazanan 3. Lige adını yazdıracak. Bu karşılaşmanın mağlubu da 3. tur mücadelesinde 1877 Alemdağ Spor  – Modafen Spor mağlubu ile karşı karşıya gelecek. Bu karşılaşmanın galibi 3. Lige yükselirken mağlup olan ekip önümüzdeki sezon BAL ligine devam edecek.

Temsilcimiz Bucak Belediye Oğuzhanspor‘a Play off mücadelesinde başarılar dileriz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir