Oğuzhanspor’un BAL Grubu Belli Oldu

Oğuzhanspor’un BAL Grubu Belli Oldu

İlimiz 2020-2021 sezonunda da temsil edecek olan Oğuzhanspor‘umuzun Bölgesel Amatör Ligde grubu belli oldu.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya Covid 19 nedeniyle gruplarda değişikliğe gidildi. Buna  göre Oğuzhanspor‘umuz bu sezon Bölgesel Amatör Lig 4. Bölge 5. Grup’ta yer alacak. Oğuzhanspor‘umuzun grubunda 3 Burdur takımı ve 2 Isparta takımı yer alacak.

Bölgesel Amatör Lig 4. Bölge 5. Grup

1-Bucak Belediyesi Oğuzhanspor

2-Makü Spor

3-Yeşilova Belediyespor

4-Isparta Emrespor

5-Gelendostspor

 

Futbol Federasyonundan yapılan açıklama şu şekilde;

2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig grupları açıklandı.

Covid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak 4 ve daha fazla takımla temsil edilen illerin aynı gruplarda, 1, 2 ve 3’er takımla temsil edilen illerin de, birbirine yakın illerle eşleştirilmesi esasına göre yapılan gruplandırma ile BAL’a katılan 266 takım, 9 ayrı bölgede, 4 takımlı 12, 5 takımlı 22 ve 6 takımlı 18 grupta olmak üzere toplam 52 grupta müsabakalarını oynayacak.

4 takımlı gruplar üç devreli lig usulüne göre, 5 ve 6 takımlı gruplar çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken, grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine dönüş yapacak.

Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım, 5 takımlı 2 ve 6 takımlı 7 grup olmak üzere toplam 9 tarafsız grup merkezinde bölge birinciliği müsabakalarını oynayacaklar. 9 bölge birincisi TFF 3. Lig’e çıkma hakkı kazanacak.

2020-2021 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’e 7 ve daha fazla takımla katılan illerin hangi grupta yer alacaklarının kuraları ve tüm grupların fikstür çekimi 26 Mart 2021 Cuma günü saat 15.00’te İstanbul’da TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde kulüp temsilcilerinin katılımı olmadan yapılacak olup, TFF’nin youtube kanalından canlı yayınlanacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir