Oğuzhanspor’un Yeni Rakipleri Belli Oldu

Oğuzhanspor’un Yeni Rakipleri Belli Oldu

Bucak Belediyesi Oğuzhanspor’un yeni rakipleri belli oldu. Takımımız 2022-2023 sezonunda yer aldığı Burdur Birinci Amatör Kümede yeni rakipleri belli oldu. Bilindiği Üzere Oğuzhaspor geçtiğimiz sezon şampiyon olmuştu. Ancak Bölgesel Amatör Lige yükselmek için oynadığı Play Out karşılaşmasında BAL ekibi Makü’nün uzatmalarda attığı gole engel olamayınca 2023-2024 sezonunda Burdur Birinci Amatör Kümede mücadele etmeye devam edecek. Oğuzhanspor’n yeni rakipleri belli oldu.

Burdur 1. Amatör 2023-2024
Burdur 1. Amatör 2023-2024

Yaklaşan sezon öncesi siyah beyazlı ekibimizin Budur 1. Amatör Kümede mücadele edeceği takımlar büyük ölçüde belli oldu.  Geçtiğimiz sezon Burdur 1. Amatör Küme‘de karşı karşıya geldiği takımlardan, Tefenni Belediyespor, Burdurspor, Burdur Belediyespor, Gölhisarspor, Hacılar Gençlikspor, Zafer Gençlikspor ve Burdur Esnaf Spor ile yine aynı grupta yer alacak.

Geçtiğimiz sezon grubumuzda yer alan Karamanlı Spor ile Burdur Gençlik Spor ligden çekildikleri için gelecek sezon 2. amatör ligde mücadele edecekler. Bu iki takımın yerine geçtiğimiz sezon 2. amatör kümeyi ilk iki sırada tamamlayan Burdur Gölspor ve Kılavuzlar Gençlikspor Burdur 1. Amatör’de mücadele edecek.

Oğuzhanspor Kaç Maç Yapacak?

Lig başlamadan önce ligden çekilen ya da yükümlülüklerini yerine getirmeyen bir takım olmaz ve statüde değişiklik olmaz ise Budur 1. Amatör Küme 2023 – 2024 sezonunda 10 takımdan oluşacak. Bu durumda Oğuzhanspor 9 karşılaşma sezonun ilk yarısı, 9 karşılaşma sezonun ikinci yarısı olmak üzere 18 maç yapacak. 18 haftanın sonunda ilk  sırayı alan takımlar Play Off oynayacak ve bu karşılaşmaların sonunda 2023-2024 sezonu Burdur Birinci Amatör Küme şampiyonu belirlenecek.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir