Taraftar Deplasmana Nasıl Gidecek?

Taraftar Deplasmana Nasıl Gidecek?

2017-2018 sezonunun başlamasına sayılı günler kala grubumuzda yer alan takımlar belli oldu. Federasyon tarafından belirlenen grubumuzda bu yıl Antalya, Burdur, Isparta, Konya, Karaman illerinin takımları yanında  Mersin takımları da yer alıyor. Peki Taraftar Deplasmana Nasıl Gidecek?

Bucak ile Mersin arası yaklaşık 500 km ve bu da 6-7 saatlik yolculuk anlamına geliyor. Takımımız 1 gün önceden deplasmana gidecektir ancak taraftarımız bu deplasmana nasıl ulaşacak? Yetkililerimiz bu konuyla ilgili herhangi bir çalışma yapıyor mu?

Önümüzdeki salı günü oynanacak olan Türkiye Kupası karşılaşmasında  Isparta Davrazspor’un konuğu olacağız. Geçtiğimiz hafta içerisinde sosyal medya hesaplarımız üzerinden taraftarımızın maça gidebilmesi, zorlu 90 dakikada takımımıza destek olabilmesi  için başta milletvekillerimiz olmak üzere çok sayıda kişiden ve kurumdan ulaşım desteği talep ettik. Bu talebimizle ilgili henüz geri dönüş yapan olmadı.

Seyirci desteğinin ne denli büyük bir etken olduğu şüphesiz herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Nitekim geçtiğimiz sezon oynadığımız karşılaşmalarda seyirci desteğinin önemi defalarca görüldü. Daha Isparta gibi 1 saatlik deplasman için ulaşım sıkıntısı çeken taraftarımız ilerleyen günlerde Mersin, Konya, Karaman gibi deplasmanlara nasıl gidecek? Takımımız bu deplasmanlarda seyircisiz mi oynayacak?

Kamuoyunca bilindiği üzere tamımızın gerek iç saha gerekse de deplasman maçlarında en büyük destekçisi Aşk-ı Bucak taraftar gurubu. Önde olsakta, geriye düşsekte yılmadan yorulmadan, son nefeslerine kadar takımımıza destek olan bu taraftar gurubu genel olarak öğrenci kardeşlerimizden oluşuyor. Bireysel olarak çok az bir kesimi deplasman maçlarına gidebiliyor. Ama büyük bir kısmı kulüp yönetimi, belediye, iş adamı vb. kişi ve ya kurum desteği olmadan deplasmana gidememektedir. Takımımız seyirci desteği olmadan, 12. adamdan yoksun karşılaşmalara çıkmaktadır.

Tüm Bucak Birlik Olmalı

Deplasman karşılaşmalarına taraftarımızın ulaşabilmesi için başta yönetim ve siyasiler olmak üzere tüm Bucak halkından ellerini taşın altına koymalarını beklemekteyiz.

Oğuzhanspor taraftarları olarak ulaşım sorunun en kısa sürede çözüme ulaşacağından şüphemiz yoktur.

Konuyla ilgili çaba gösterecek olan herkese şimdiden şükranlarımızı sunarız. 

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir