Maküspor, Oğuzhanspor ve Tefennispor’u Öldürdü! Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Maküspor, Oğuzhanspor ve Tefennispor’u Öldürdü! Tepkiler Çığ Gibi Büyüdü

İlimizin üniversitesine bağlı bir spor kulübü olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gençlik Ve Spor Kulübü büyük bir sıkandala imza attı. Tamamı sporcu ve öğrencilerden oluşan grup, maç sonrası takım otobüsünde, hemde kulüp başkanı ve aynı zamanda rektör yardımcısı olan hocalarının yanında Bucak Belediyesi Oğuzhanspor ve Tefenni Belediyespor‘un vefat ilanlarını verdiler.

17 Nisan 2021 Pazar günü Gazi Atatürk Stadı’nda oynanan Maküspor – Tefennispor karşılaşmasından dönen Maküspor kafilesi 1-0 yendikleri Tefenni Belediyespor ve geçen hafta il kontenjanı nedeniyle ligden düşen Bucak Belediye Oğuzhanspor için otobüs içi anons sistemini kullanarak vefat ilanı verdiler. Olay gerçekleştiği sırada rektör yardımcısı ve kulüp başkanı Mustafa KILINÇ‘ın gülerek olanları izlemesi hem Bucak cephesinden hemde Tefenni cephesinden büyük tepki topladı. Skandal görüntülerin NNC Medya tarafından paylaşılmasıyla bir anda Burdur gündemi görüntülere kilitlendi.

İşte o skandal video ve videoya gelen tepkiler

İlk Tepki AŞK-I BUCAK’tan

Videonun yayınlanmasından sonra taraftar grubumuz Aşk-ı Bucak sosyal medya hesabından haberi paylaşarak;

“Hiçkimse nereye nereden ve kimin sayesinde geldiğini unutmasın!” dedi.

Bugün öğle saatlerinde daha önce yaptıkları “Biz düşmeyi çoktan göze aldık da yanımızda kimleri düşüreceğiz ona karar vermeye çalışıyoruz… “  paylaşımından alıntıda bulunarak;
Biz ÖLÜNÜN de yaşayanın da arkasından konuşmayız.
Biz yerinde ve zamanında konuşuruz…
Selâmızı okuyanların cenaze namazını kılmak farz oldu! dediler.

Oğuzhanspor.org Olarak Tepkimizi Ortaya Koyduk

Oguzhanspor.org olarak ahlaksız videoya tepkimizi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözüyle ortaya koyduk.

“Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda AHLAKLISINI severim.”
M. Kemal Atatürk

Başkan Oktay’dan çifte paylaşım

Cumhuriyet Halk Partisi Bucak İlçe Başkanı Ahmet Sedat Oktay olayın ilk dakikalarında kısa bir paylaşım geldi.

Efsaneler Ölmez.
İlanen duyrulur…
#OğuzhanSpor

Sonrasında ise başkan Oktay tepkisini şu sözlerle dile getirdi

“Birilerinin demesiyle Oğuzhanspor ölmez. Yarım asırı aşkın bir geleneğe sahip Oğuzhanspor için akıllarına sadece bu tekerleme gelmiş.Aslında bu yaklaşım Acziyetin ve şampiyonluk ruhundaki sakatlığın bir yansıması. Seneye tarihe nasıl gömüldüklerini hep beraber göreceğiz.”

Ümit Başkan Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

Skandal görüntülerin muhataplarında Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Değerli hemşerilerim ve Burdur kamuoyu

Biraz önce bir dostumuz tarafından bize gönderilen bir video maalesef tüm iyi niyetinizi istismar etmiştir. Bucak ve Tefenni Belediyesi nin vefat ettiği yönünde dalga geçilirken Rektör danışmanının pişkin pişkin sırıtması ayrı bir aymazlık ve terbiyesizlik olsa gerek. Ne ilginçtir ki kendi takımı hakkında bize söyledikleri dün gibi hala hafızalarımızdayken bu ukalalık ve şımarıklık hangi cümlelerle anlatılabilir bilmiyorum.

Ama bir şeyi iyi biliyorum. MAKÜ artık bizim üniversitemiz değildir.

Hatta ve hatta Tefenni deki meslek yüksek okulunu derhal kapatabilirler. Yıllardır İlçemize hiç bir faydası olmayan hatta bu yıl 80 aktif öğrencisi bulunan bu okulun bundan sonrada faydası olacağını sanmıyorum. En azından kullandıkları bina daha farklı bir meslek lisesi olarak ilçeye daha fazla fayda sağlayabilir.

Bu terbiyesizliklere karşı Rektör hocanın tutumunu ayrıca merak ediyorum.

Lakin MAKÜ nün bu ve benzeri tüm ayrıştırıcı uygulama, söylem ve yazışmalarını YÖK e ulaştırıp olayın takipçisi olacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Tüm bu pisliklikleri lanetliyor, ilgilileri esefle kınıyorum.”

Akparti İlçe Başkanı Mustafa Oğuz’da Sesiz Kalamadı

Akparti Bucak İlçe Başkan Mustafa Oğuz sosyal medaya hesabından bir açıklama yaptı ve konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

” Oğuzhansporumuz sadece Bucak ilçesinin değil aynı zamanda Burdur iline yıllarca bayrak görevi yapmış değerli bir kulüptür.Aynı zamanda da geçmişi ve kültürü olan bir değerdir.Bir Oğuzhan Spor sevdalısı ve eski oyuncusu olarak Makü Spor idarecilerinden talebimiz ilgili kişi veya kişilerle alakalı bir yaptırım olmasıdır.Zira kamuoyunun bu yönde bir beklentisi oluşmuştur.Bizler de siyasetten bağımsız bu konuyla alakalı takipte olacağız.”

 

MHP’ye Yakınlığı İle Bilinen Kılınç’a, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte’den de Tepki Vardı

Bucaklı hemşerimiz Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte saatin geç olmasına aldırmadan tepkisini facebook hesabından ortaya koydu.

“Saygıdeğer Burdur Kamuoyu

Bugün Burdur’ da yapılan Tefenni Belediye Spor – MAKÜ Spor karşılaşmasını izlemek için Yönetim Kurulum ve Merkez İlçe Başkanım ve Belediye başkanlarımız, Ülkü Ocağı başkanımızla ile beraber stada gittik. Çok uzun yıllar sonra trübünleri binlerce taraftarla bu kadar dolu görmek muhteşemdi.

Seyir zevki yüksek çok güzel bir müsabakaya şahit olduk. Müsabaka MAKÜ Sporun 1-0 lık üstünlüğü ile son buldu. Lakin akşam saatlerinde sosyal medyada yayınlanan bir video hepimizi şoke etmiştir. Video da Burdurumuzun iki güzide İlçesi Bucak ve Tefenni’yi küçük düşürücü sözlerin sarf edildiği, daha da ötesi bu sözler sarf edilirken Rektör danışmanı Mustafa Kılınç’ ın da orada bulunduğu ve bu aşağılayıcı sözlerden mutlu olduğu iması doğuran gülüşleri dikkatimizden kaçmamıştır.

Geçtiğimiz hafta da Bucak Oğuzhan Sporumuzun Korkuteli Belediye Spor ile yapmış olduğu müsabakada bulunmam sebebi ile bazı çevrelerin yanında şahsımı ve Partimi eleştirdiğini de üzüntüyle öğrenmiştim. Tüm bu yaşanan olayların Rektör den habersiz olması mümkünmüdür?
Dolayısıyla Amatör ligde mücadele eden Futbol takımlarını bahane ederek Bucak ve Tefenni ilçelerimizi Burdur merkezden ayrıştıran bu zihniyetin “Mehmet Akif Ersoy” ismini taşıyan bir Üniversitenin Rektör ve Rektör danışmanı olması kabul edilebilir değildir. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal marşımız ile bir ülkeyi birleştirirken adı verilen Üniversitenin yöneticileri ayrıştırmayı, hor görmeyi ve aşağılamayı kendilerine ilke edinmiştir.

Bu talihsiz kayıt ve açıklamalar ile ilçelerimizde çok büyük tepkiye sebep olan bu sorumsuz yöneticilerin derhal istifa etmesi İlimizin göz bebeği olarak görülen Üniversitemiz için kaçınılmaz bir tercih olacaktır.

MHP Burdur İl Başkanlığı olarak Bu olayları ve kayıtları Genel Merkezimize ve Yüksek Öğretim Kurumu Başkanlığımıza mutlaka iletecek ve bu olayın takipçisi olacağız.

Bucak Burdur’dur

Tefenni Burdur’dur

Tüm İlçelerimiz Burdur’dur

Saygılarımla”

 

İYİ Parti İlçe Başkanı Sefa Sönmez’de Tepkisiz Kalmadı

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Sefa Sönmez yaptığı basın açıklaması ile tepkisini dile getirdi.

” 65 Yıllık tarihiyle ilimizin ve ilçemizin tanıtımına büyük katkıları olmuş şanlı Oğuzhanspor’umuza ve yine ilimizin kulüplerinden Tefenni Belediye Spor’umuza yapılan rencide edici videoya sessiz kalmayacağımızı belirtir, acilen üniversite rektörü Adem Korkmaz’ın özür mesajı yayınlayıp, olayda kim veya kimler sorumluysa gerekli yaptırımı uygulayacağı konusunda kamuoyunu bilgilendirmesini bekliyoruz.”

 

Oğuzhanspor ve Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal Bekledi Ama Daha Fazla Dayanamadı

Bucak Belediyesi ve aynı zamanda külüp başkanımız Emrullah Ünal öğle saatlerine doğru daha fazla dayanamayarak açıklamada bulundu.

“Kıymetli Bucaklı hemşerilerim,
Bu saatte kadar bekledik, MAKÜ Spor Kulübü Başkanı (Rektör Danışmanı) ve yöneticilerinin de içinde olduğu Kulüp otobüsünden Bucak Belediyesi Oğuzhanspor’umuza yönelik hadsiz söyleme karşı MAKÜSpor yöneti mi bir açıklama yapar mı diye? “Özür bekledik”, “yanlış anlaşıldık”, “Futbolcularımızı uyardık”, “Aslında biz onu demek istememiştik”, “Biz pişkin pişkin başka bir şey için sırıttık” demelerini, bekledik. Ama bir cevap alamadık.
Ayrıştırma ve kutuplaşmanın değil de tam tersine birleştirici ve gençlere örnek bir kurum olması gerek üniversitemizin bu spor kulübünün yöneticilerinin ve futbolcularının hadsiz söylemlerini esefle kınıyorum. Mazisi şanlı tarihi ile dolu Oğuzhanspor’umuza dil uzatmak kimsenin haddine değildir. Oğuzhanspor’umuz yeni jenerasyon, yeni alt yapı, yeni tesisleri ve yeni vizyonu ile küllerinden yeniden doğacak ve o şanlı günlerine yeniden gelecektir. Oğuzhanspor’umuzun başarısı için maddi ve manevi elimizden gelen her şeyi yaptık, yarında yapmaya devam edeceğiz. Taraftarlarımızda bizlere inansın. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.
Üniversite yönetimin bu haddini aşan açıklamalara karşı kayıtsız kalmayacağını ve gereğini yapacağına inanıyor, bu nahoş olayın ve olaya sebep olanların takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna ilan ediyorum. Ayrışmanın, kin ve nefretin dilini asla kabul etmemiz mümkün değil. Bucak’ta, Tefenni’de bu ilin ayrılmaz bir parçası. Biz birlikte Burdur’uz.

Saygılarımla.”

 

Skandal Video Onlarca Kez Paylaşıldı, Yüzlerce Yorum Aldı

Siyasilerin tepkileri yanı sıra başta Bucaklı sporseverler olmak üzere il genelinde bir çok farklı kesimden, yapılan çirkin harekete tepkiler vardı. Video onlarca kez paylaşıldı, gerek video haber gerek siyasiler tarafından yapılan açıklamar yüzlerce yorum aldı.

Özellikle Bucaklı bir eğitimci olan Maküspor kulüp başkanı Yard. Doç. Dr. Mustafa KILINÇ‘a çok fazla tepki gösterildi. Maç öncesi ve sonrası birlik, beraberlik mesajarı veren, maç sonu röportajında 2 defa Bucak’a selam söyleyen Mustafa Hocanın yapılan çirkin harekete tepkisiz kalması başta hemşehrileri olmak üzere il geneli tüm sporseverleri yaralamıştır.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.
Daha önce söylediğimiz gibi;
Düştüğümüz yerden kalkmasını biliriz.
Küllerimizden yeniden doğmasını biliriz.
Düşerken yanımızda olanları da, karşımızda olanları da çok iyi biliriz!
ASIL ŞİMDİ BAŞLIYORUZ!!!

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir